• KA101 - Mobilność kadry

• ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ERASMUS+ KA101 "MOBILNOŚĆ KADRY"

31 maja 2022 r. kończy się projekt Erasmus+  KA 101 Mobilność Kadry - realizowany od roku 2019. W projekcie tym uczestniczyło 5 nauczycielek z naszej szkoły. W trakcie trwania projektu realizowane były między innymi: kurs językowy przygotowujący oraz intensywny kurs języka angielskiego na Malcie, Projekt  „Let’s  a sport challenge”  na platformie eTwinning Live  TwinSpace, wprowadzone zostały innowacje „Zintegrowane kształcenie przedmiotowo – językowe, dokonano modyfikacji scenariuszy lekcji poprzez dodanie elementów języka angielskiego.

Happening: Okno na świat- Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych odbył się pod hasłem" Jednoczmy się". Uczniowie mieli do rozwiązania zadania, które  dotyczyły różnych krajów europejskich. Polecenia oraz treść zadań były w większości w języku angielskim.

Mobiność: Kurs językowy na Malcie 24-30 lipca 2021 r.

Pięć nauczycielek naszej szkoły przebywało na Malcie w ramach projektu Erasmus+  KA1 - Mobilność Kadry w dniach od 24 do 31 lipca 2021 r.
          Celem projektu była motywacja uczniów do nauki poprzez dawanie dobrego przykładu przez nauczycielki. W trakcie trwania projektu, każdego dnia odbywały się intensywne kursy językowe. Dodatkową korzyścią było zobaczenie kraju, a także kontakt ze studentami z różnych stron świata jak również możliwość poznania wielu kultur oraz sprawdzenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Gra terenowa - wokół wielokulturowości

W ramach projektu Erasmus+ odbyła się gra terenowa dotycząca wielokulturowości państw europejskich. Polegała ona na jak najszybszym dotarciu do mety, dzięki sprawnemu i prawidłowemu rozwiązywaniu zadań, które znajdowały się na stanowiskach. Do kolejnych punktów wyprawy grupy docierają na podstawie mapy i informacji otrzymanych od „patronów”, którzy są przypisani do poszczególnych stanowisk.

Projekt eTwinning „ Let’s  do a sport challenge” w ramach działań Erasmus+ KA101
          Celem projektu jest promowanie aktywności fizycznej w szkole poprzez pisanie i czytanie w języku angielskim oraz zachęcanie uczniów do jak najczęstszego używania języka angielskiego w trakcie wykonywania aktywności fizycznej.Co miesiąc inne państwo proponuje wyzwanie sportowe. Dzieci wyjaśniają zasady wyzwań za pomocą krótkich tekstów w języku angielskim.  Rozwijają umiejętność pisania reguł i ich rozumienia. Zadanie musi być łatwe do zrozumienia i wykonania.  Uczniowie brali udział w pięciu wyzwaniach sportowych: rzuty do kosza, skakanie przez skakankę, pajacyki, rzuty piłką w poręcz, tor przeszkód. Odbyły się 3 spotkania nauczycieli na platformie Zoom w celu podsumowywania projektu oraz ustalenia dalszych działań. Uczniowie spotkali się na platformie Zoom przed Świętami Bożego Narodzenia. Podczas spotkania poznali świąteczne tradycje innych państwa także przedstawili w języku angielskim polskie zwyczaje.