• Informacja o stypendiach

• INFORMACJA DOTYCZĄCA                STYPENDIÓW  SZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM  2020/2021

Realizacją świadczeń w formie stypendiów szkolnych zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie.

Stypendium szkolne możne uzyskać  uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczej, alkoholizm lub inne uzależnienie a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Pomoc materialna przysługuje:

1. uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dorosłych
            2. wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki

Warunki przyznania uprawnień do stypendium szkolnego:

- Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 528 zł.

- Dochód oblicza się na podstawie art. 8 ust. 3 – 13 ustawy o pomocy społecznej

- Kwota dochodu z 1ha przeliczeniowego wynosi 308 zł.

- Stypendium nie przysługuje uczniom klas zerowych oraz uczniom, którzy nie zamieszkują na terenie Gminy Garwolin.

Termin i sposób załatwiania :

Wnioski należy składać w siedzibie Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Garwolinie ul. Mazowiecka 16.

Termin składania wniosków od 1 września do 15 września.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania stypendium szkolnego można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Garwolinie ul. Mazowiecka 16 pokój nr 5, tel: 25 6820560 wew. 39,56 w godzinach pracy Ośrodka tj:      poniedziałek   8:00 – 17:00

wtorek – czwartek  8: 00 - 16:00

piątek  8;00 – 15:00