11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.
Aktualności
Akcja MEN " Szkoła do hymnu"
Akcja MEN " Szkoła pamięta"
W ramach akcji " Szkoła pamięta" nasi uczniowie porządkowali pomnik pamięci. W dniu jutrzejszym, uczniowie starszych klas pójdą zapalić znicze przy pomniku.
1
"Szkoła pamięta" akcja MEN
„Szkoła pamięta” – idea akcji
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Dokumenty szkoły( zarządzenia)
Moduł Dokumenty szkoły( zarządzenia) został zmodyfikowany
Książki do religii
Wykaz podręczników do religii
na rok szkolny 2021/2022
Podręcznik do religii dla klasy 0
„Tak! Jezus mnie kocha”
red. ks. K.Mielnicki, E. Kondrak
wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Klasa I - „Poznaję Boży świat”
red. K. Mielnicki, E. Kondrak,red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, KielceKlasa II – „Odkrywam królestwo Boże”
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak , wyd. JEDNOŚĆ, KielceKlasa III - „Jezus jest z nami” + zeszyt ćwiczeń
red. J.Czerkawski, E.Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Klasa IV - „Miejsca pełne BOGActw” + zeszyt ćwiczeń
red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Klasa V - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” + zeszyt ćwiczeń
red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
NOWY PROGRAM I PODRĘCZNIK DLA KLASY VI.
( NIE MOŻNA JUŻ ODKUPIĆ STAREGO PODRĘCZNIKA)Klasa VI –„ Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” + zeszyt ćwiczeń
ks. K.Mielnicki, E. Kondrak, wyd.JEDNOŚĆ, Kielce
Klasa VII „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”
ks. Mielnicki, E.Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Klasa VIII „ Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
red. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska,
wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Podręcznik do religii dla klasy 0
na rok szkolny 2021/2022
„Tak! Jezus mnie kocha”
red. ks. K.Mielnicki, E. Kondrak
wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
Wyprawka dla pierwszoklasistów
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
Rok szkolny 2021/2022
Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:
- Zeszyty (podpisane):
- 32 kartkowe A4: w trzy linie (czerwone i niebieskie)3 szt., w kratkę 2 szt.,
- zeszyt do korespondencji.
- Piórnik, a w nim:
- 2 ołówki,
- zakreślacze 2 kolory,
- kredki ołówkowe (najlepiej Bambino),
- linijka (10 lub 15 cm),
- temperówka( z pojemniczkiem),
- gumka.
- Klej w sztyfcie.
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcami.
Materiały, które będą w sali lekcyjnej – należy je podpisać:
- Farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości.
- Kredki – pastele olejne (12 kolorów).
- Plastelina (12 kolorów).
- Blok rysunkowy kolorowy A4.
- Blok techniczny biały i kolorowy A4.
- Papier kolorowy (wycinanki).
- Teczka z gumką (na prace plastyczne).
- Strój gimnastyczny (spodenki, koszulka, worek).
- Obuwie na zmianę + worek.
Dodatkowo:
Ręcznik papierowy 2 szt.
Ryza papieru ksero.
Podręczniki i ćwiczenia (z wyjątkiem religii) są bezpłatne. Dzieci otrzymają je w szkole,
w pierwszym tygodniu nauki. Prosimy o obłożenie i podpisanie podręczników, ćwiczeń
i zeszytów. Wyprawkę ucznia należy przynieść do klasy w pierwszym tygodniu nauki.
Terminy rekrutacji do szkół średnich
WF z AWF- czas start!
Ruszył program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W kwietniu rozpoczyna się jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli przy współpracy specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego, program pomoże uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Z naszej szkoły chęć udziału w projekcie zgłosiło 4 nauczycieli. Wychowawcy z klas 1-3 oraz nauczyciel wychowania fizycznego.
13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Życzenia wielkanocne
Zarządzenie dyrektora w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach - MEN
Warszawa, 14 stycznia 2021 r.
Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.
Nauka w klasach I-III szkół podstawowych
W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.
Nauka w szkołach i placówkach specjalnych
Od 18 stycznia br. do szkoły wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.
Podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.
Ograniczenie funkcjonowania, tak jak do tej pory, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na specyfikę ich działania.
Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym
Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe,
na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.
Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.
Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.
Praktyki zawodowe w zawodach morskich ze względu na swoją specyfikę nie podlegają ograniczeniu w zakresie dopuszczalnej liczby godzin w tygodniu.
Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.
Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia
Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.
Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów
Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.
Działalność domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych
Zamknięte będą publiczne i niepubliczne domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. Placówki te organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia na terenie swoich obiektów. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią obecnie nie mogą realizować swoich statutowych zadań.
Konsultacje dla zdających egzaminy
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce
Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego
Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w tych oddziałach i szkołach w formie stacjonarnej, tj. w miejscu ich prowadzenia.
Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół
Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.
Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi
- dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczna-edukacja
- dla szkół podstawowych klas I-III – Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3
- dla szkół i placówek realizujących edukację stacjonarnie: zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek, które znajdują się w strefie czerwonej/żółtej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczna-edukacj
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna przez co miliony dzieci pozbawione są swoich praw.
W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans, bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji UNICEF. Do końca stycznia 2021 będziemy podejmować szereg aktywności, których celem jest pomoc dzieciom w Jemenie. Zachęcamy do aktywnego udziału.
11 listopada Święto Niepodległości
Z okazji 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, klasa 4 wykonała Kokardy Narodowe.
11_listopada.pptx
11 listopada Święto Niepodległości
„Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Akcja MEN "Szkoła do hymnu"
Zapraszamy do wspólnego udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line.
Bierzemy udział w akcji MEN " Szkoła pamięta"
Szkoła Pamięta– idea akcji
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
W ramach programu biblioteka szkolna proponuje dwa zadania:
1. Odszukanie w domu pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji multimedialnej na ten temat.
2. Zapalenie zniczy w swojej miejscowości na grobie lokalnych bohaterów - dokumentacja w formie zdjęć.
Wykonane zadania/zadanie przesyłamy w e-dzienniku do pani bibliotekarki / termin zakończenia działań: 6.11.2020r/
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów szkół i placówek w sprawie bezpieczeństwa
Akcja MEN " Szkoła pamięta"
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Styczeń 2024
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Sierpień 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Styczeń 2021
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wszystkie