• Dzień Babci i Dziadka

          • W dniu dzisiejszym o godz. 11.30, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

            Dzień Babci i Dziadka to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków 💕

            Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości.

            Z tej okazji uczniowie klasy III przygotowali część artystyczną, na której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz aktorskie w przedstawieniu pt. ,,Czerwony Kapturek”.

            Uczniowie klas 0-2 wystąpili z pięknymi piosenkami i tańcami dla swoich Kochanych Babć i Dziadków! 

            Występy bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa. Babcie i dziadkowie miło i radośnie spędzili u Nas czas. 

            Wszystkie dzieci wręczyły wykonane własnoręcznie upominki, złożyły życzenia, zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. 

            Dziękujemy Wójtowi gminy Garwolin Panu Marcinowi Kołodziejczykowi za obecność podczas uroczystości.

          • #SzkołaPamięta 2022

          • 28 października 2022 r.  ramach akcji " Szkoła Pamięta" uczniowie  naszej szkoły odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związane z nimi historie. Przygotowywali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Odbył się również apel szkolny pt:, " Pamiętamy". W szkole zorganizowana jest zbiórka " Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" pod hasłem " Paczka z Polskim sercem"

          • III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

          • 27 października 2022 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
            Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Przerwa na czytanie jest akcją czytelniczą w Polsce i na świecie - w poprzednim roku o ponad tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział tj. w 1867 placówkach z Polski i z 14 innych państw. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł
            on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB.

            W tym roku po raz pierwszy jesteśmy częścią tego pięknego czytelniczego święta, zgłosiliśmy naszą szkołę do akcji, by pobić nowy rekord!

            Celem akcji jest:

            – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

            – integracja środowiska lokalnego;

            – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

            – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

            – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            Biorąc udział w akcji akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu
            na wszystkich  przerwach międzylekcyjnych oraz podczas wycieczki do Warszawy – czytaliśmy grupowo i indywidualnie ulubione książki! 

            To był dzień pełen czytelniczych wrażeń!

             

          • Szkoła Pamięta 2022

          • Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęchęcamy do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Pokażmy, że pamiętamy!

             

            Zapraszamy do udziału w akcji! #SzkołaPamięta

          • List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

          • Warszawa, 1 września 2022 r. 

             

             

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele i Drodzy Uczniowie,

             

            przed nami rok szkolny 2022/2023 – czas wielu nowych możliwości, odkrywania talentów, pogłębiania pasji i spełniania życiowych ambicji. Cieszę się, że już w tej chwili widoczne są efekty naszych kluczowych projektów i przedsięwzięć rozpoczętych jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Przed nami kolejne wyzwania, których celem jest stwarzanie młodym ludziom jak najlepszych szans do rozwoju. Zależy nam na tym, by każde z naszych działań było odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, a także na wyzwania współczesności.

            Głęboko wierzę w to, że nowoczesna edukacja to klucz do przyszłego wzrostu rozwoju gospodarczego naszego kraju oraz przepustka do kariery zawodowej. Dlatego też dzięki naszemu programowi Laboratoria Przyszłości zapewniamy uczniom dostęp do innowacyjnego sprzętu. Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty i inne nowoczesne urządzenia znajdują się już niemal
            w każdej szkole podstawowej. Jestem przekonany, że jest to rzeczywiste wsparcie w budowaniu kompetencji, które pozwalają młodym ludziom na zdobycie wykształcenia na najwyższym poziomie. Laboratoria Przyszłości, czyli największa w historii polskiej edukacji inwestycja cyfrowa, objęła także szkoły niesamorządowe oraz szkoły polskie za granicą. Kontynuacją programu są Mobilne Laboratoria Przyszłości, czyli specjalnie wyposażone busy, które od września 2022 roku można będzie spotkać we wszystkich województwach. Przeszkoleni edukatorzy będą odwiedzać szkoły i prowadzić dla uczniów i nauczycieli lekcje w formule warsztatowej.

            Równie wielkim zainteresowaniem, już  od momentu swojej inauguracji, cieszy się program Poznaj Polskę. Dzięki niemu w ubiegłym roku szkolnym bez mała pół miliona uczniów odwiedziło miejsca ważne dla rodzimej nauki, historii czy wspólnej kultury i tożsamości narodowej. Dlatego też to przedsięwzięcie, które w wyjątkowy sposób wspiera edukację patriotyczną, będzie kontynuowane również w tym roku.

            W ostatnim czasie wprowadziliśmy zmiany w podstawie programowej dla szkół ponadpodstawowych. Dotyczą one przedmiotów takich jak historia, edukacja dla bezpieczeństwa oraz wiedza o społeczeństwie, którą od 1 września na poziomie podstawowym zastąpi historia
            i teraźniejszość. Głównym założeniem HiT jest zaznajomienie ludzi młodych z najnowszymi wydarzeniami w kontekście dziejów Polski i świata. Nowy przedmiot ułatwi młodzieży ze szkół ponadpodstawowych poruszanie się w meandrach powojennej historii. Naszym celem jest nie tylko budzenie zainteresowania przeszłością, lecz także wyposażenie uczniów w umiejętności istotne
            z punktu widzenia świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. Bez zdolności do krytycznej
            i racjonalnej oceny dziejów – trudno bowiem stanowić o postawach szacunku wobec dorobku cywilizacji europejskiej.

            Jednocześnie naszą ambicją jest zagwarantowanie osobom młodym wiedzy, która pozwoli im na zgłębienie tajników ekonomii, gospodarki i marketingu. W przyszłym roku szkolnym chcemy wprowadzić przedmiot biznes i zarządzanie. Jego program będzie oparty na wiedzy specjalistów
            z dziedziny zarządzania oraz na doświadczeniu przedsiębiorców.

            Nowy rok szkolny przynosi zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli w zakresie awansu zawodowego, oceny pracy oraz w niewielkim zakresie – czasu pracy nauczycieli. Ich celem jest między innymi uproszczenie i odbiurokratyzowanie systemu awansu zawodowego nauczycieli, a także zagwarantowanie uczniom i ich rodzicom możliwości konsultacji z nauczycielem.

            Czekają nas również zmiany w organizacji egzaminów zewnętrznych. Termin egzaminu ósmoklasisty przesunęliśmy z kwietnia na maj i zrezygnowaliśmy z przeprowadzania egzaminu
            z czwartego przedmiotu obowiązkowego. W roku szkolnym 2022/2023 egzamin maturalny po raz pierwszy będą zdawać absolwenci czteroletniej szkoły ponadpodstawowej – formuła 2023. Egzamin dojrzałości będzie przeprowadzony w formie ustnej i pisemnej. W formule 2023 zrezygnowaliśmy z trzydziestoprocentowego progu zdawalności wybranego przedmiotu dodatkowego. Zatem, aby uzyskać świadectwo dojrzałości, trzeba zdać egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej i w części pisemnej, tj. otrzymać co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania, oraz przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

            W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, polskie szkoły są przygotowane do przyjęcia uczniów
            z Ukrainy. Wierzę, że warunki, jakie stworzyliśmy, pozwolą wszystkim uczniom bezpiecznie kontynuować naukę w naszym systemie edukacji lub w systemie nauki zdalnej prowadzonej przez placówki w Ukrainie.

            Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, w swojej codziennej pracy podejmują Państwo starania na rzecz wychowania oraz kształcenia kolejnych pokoleń. Dziękuję za wzorową postawę, zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Bez doskonałego przygotowania merytorycznego, jakie zapewniają Państwo swym podopiecznym, ich sukcesy edukacyjne nie byłyby możliwe. Pragnę wyrazić wdzięczność za tworzenie warunków dogodnych do zdobywania wiedzy, rozwijania potencjału, ale i budowania atmosfery sprzyjającej wzmacnianiu wspólnoty szkolnej.

            Drodzy Uczniowie, czas szkolnej nauki może być niezapomnianą przygodą, okresem zacieśniania koleżeńskich relacji, a nadto – przepustką do realizacji marzeń. W nowym roku szkolnym wszystkim Uczniom życzę odwagi w odkrywaniu świata, wytrwałości w dążeniu do obranych celów, a także wielu osiągnięć.

             

            Z wyrazami szacunku

             

                                                                                          Przemysław Czarnek

            Minister Edukacji i Nauki

          • Jubileusz 150-lecia naszej szkoły

          • 150-lecie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie

             

            „Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, mistrzyni życia, zwiastunka przyszłości”/Tytus Liwius/ - tymi słowami dyrektor Elżbieta Głodek otworzyła uroczystość jubileuszu 150-lecia szkoły w Rębkowie, który odbył się we wtorkowe przedpołudnie i zgromadził wielu przyjaciół szkoły.

            Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, w zastępstwie za Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika- Dyrektor WORD Siedlce Radosław Strzaliński, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wraz z pracownikami urzędu, Prezes ZNP - Oddział Garwolin Halina Poszytek, ks. kan. Stanisław Małek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu „ Gołąb” oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

            Szkoła tętniła życiem już od rana. Ostatnie próby, kwiaty, odświętne stroje i lekki niepokój, czy wszystko się uda. Po otwarciu uroczystości i powitaniu znakomitych gości przez panią dyrektor, głos zabrała historyk Ewa Karczmarczyk, by przybliżyć dzieje wsi i etapy powstawania oraz działania szkoły w Rębkowie. Po niej najnowszą historię szkoły – prezentowała pani dyrektor, zwracając uwagę na rozwój, rozbudowę, realizację wielu projektów i dotrzymywanie kroku nowinkom technicznym naszej placówki.
             

            Następnie głos został oddany dzieciom – jako pierwszy wystąpił szkolny teatr ze spektaklem „Pamięć” przygotowanym przez Annę Falkowską, który był głosem mieszkańców wsi, bowiem w całości został stworzony w oparciu o przeprowadzane przez dzieci wywiady, nagrania, pracę ze starymi fotografiami, elementarzem M. Falskiego i dziecięce zabawy, wszystko zgodnie z metodą pedagogiki teatru.
              Po teatrze były występy wokalno-instrumentalne, w tym solowy występ Filipa Tudka, który zagrał na ksylofonie oraz popis flecistów. Następnie prezentowały się kolejne klasy pod opieką wychowawców – zobaczyliśmy inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima, wesołe tańce i piosenki
            oraz wiersze napisane z okazji jubileuszu szkoły. Na koniec części artystycznej uczniów odbył się urodzinowy taniec fotonów.

            Po części artystycznej w sali gimnastycznej można było obejrzeć prezentację przygotowaną przez Izabelę Żarek ukazującą zachodzące zmiany w szkole oraz zwiedzanie szkoły.

            Dzieci zebrały gromkie brawa i z uwagą wysłuchały przemówień gości oraz oklaskiwały wyróżnione osoby otrzymujące z rąk pani dyrektor statuetki Przyjaciela Szkoły i medale.
            Na zakończenie części oficjalnej – na środek sali wjechał tort z iskrzącymi świecami – w końcu to urodziny szkoły i nie mogło go zabraknąć.
            Po słodkościach i owocowej uczcie była jeszcze możliwość obejrzenia prezentacji ukazującej zachodzące zmiany w szkole oraz zwiedzenia szkoły.

            Dzień obfitował w wiele wrażeń, uśmiechów i radosnych sygnałów. Na pewno na zawsze zapisze się
            w naszej pamięci – następny taki dzień – już za 50 lat!

          • #naPomocUkrainie

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, mieszkańcy Rębkowa...

            #naPomocUkrainie"

            Zbiórka darów rzeczowych

            Nasza szkoła jest zawsze chętna do niesienia pomocy potrzebującym. Tym razem chcemy pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną.

            Zbieramy :

            ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA:

            konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

            KOSMETYKI I CHEMIA:

            żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

            ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

            Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

            Rzeczy można przynosić do szkoły na dolnym korytarzu.

            Dziękujemy!

          • Akcja " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

          •  

            Drodzy uczniowie i rodzice !!!

            Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

            sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

            ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

             

             Termin Akcji:31.01-01.02.2022

             

            Miejsce Akcji:parking szkoły


             

            Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

            Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

            Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

            e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

             

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

            NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

          • Akcja MEN " Szkoła do hymnu"

          •  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

          • Akcja MEN " Szkoła pamięta"

          • W ramach akcji " Szkoła pamięta" nasi uczniowie porządkowali pomnik pamięci. W dniu jutrzejszym, uczniowie starszych klas pójdą zapalić znicze przy pomniku.

          • "Szkoła pamięta" akcja MEN

          • „Szkoła pamięta” – idea akcji

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

          • Książki do religii

          • Wykaz podręczników do religii

            na rok szkolny 2021/2022


            Podręcznik do religii dla klasy 0
            „Tak! Jezus mnie kocha”
            red. ks. K.Mielnicki, E. Kondrak              
            wyd. JEDNOŚĆ, Kielce


             

            Klasa I  - „Poznaję Boży świat”
            red. K. Mielnicki, E. Kondrak,red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

             

            Klasa II „Odkrywam królestwo Boże”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak ,  wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

             

            Klasa III  - „Jezus jest z nami”  + zeszyt ćwiczeń

                          red. J.Czerkawski, E.Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

             

            Klasa IV  - „Miejsca pełne BOGActw”  + zeszyt ćwiczeń

                             red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce
             

            Klasa V  - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” + zeszyt       ćwiczeń
                           
            red. K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

            NOWY PROGRAM I PODRĘCZNIK DLA KLASY VI. 
            ( NIE MOŻNA JUŻ ODKUPIĆ STAREGO PODRĘCZNIKA)

             

            Klasa VI –„ Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” + zeszyt ćwiczeń

                       ks. K.Mielnicki, E. Kondrak, wyd.JEDNOŚĆ, Kielce


             

            Klasa VII  „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”

                           ks. Mielnicki, E.Kondrak, wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

             

            Klasa VIII  „ Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
                           red. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska,   
                           wyd. JEDNOŚĆ, Kielce


             


            Podręcznik do religii dla klasy 0
            na rok szkolny 2021/2022


            „Tak! Jezus mnie kocha”
            red. ks. K.Mielnicki, E. Kondrak              
            wyd. JEDNOŚĆ, Kielce

             





             

          • Wyprawka dla pierwszoklasistów

          • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
            Rok szkolny 2021/2022

             

            Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

            1. Zeszyty (podpisane):
            • 32 kartkowe A4:  w trzy linie (czerwone i niebieskie)3 szt.,  w kratkę 2 szt.,
            • zeszyt do korespondencji.
            1. Piórnik, a w nim:
            • 2 ołówki,
            • zakreślacze 2 kolory,
            • kredki ołówkowe (najlepiej Bambino),
            • linijka (10 lub 15 cm),
            • temperówka( z pojemniczkiem),
            • gumka.
            1. Klej w sztyfcie.
            1. Nożyczki z zaokrąglonymi końcami.

            Materiały, które będą w sali lekcyjnej – należy je podpisać:

            1. Farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości.
            2. Kredki – pastele olejne (12 kolorów).
            3. Plastelina (12 kolorów).
            4. Blok rysunkowy kolorowy A4.
            5. Blok techniczny biały i kolorowy A4.
            6. Papier kolorowy (wycinanki).
            7. Teczka z gumką (na prace plastyczne).
            8. Strój gimnastyczny (spodenki, koszulka, worek).
            9. Obuwie na zmianę + worek.

              Dodatkowo:
              Ręcznik papierowy 2 szt.
              Ryza papieru ksero.


              Podręczniki i ćwiczenia (z wyjątkiem religii) są bezpłatne. Dzieci otrzymają je w szkole,
              w pierwszym tygodniu nauki. Prosimy o obłożenie i podpisanie podręczników, ćwiczeń
              i zeszytów. Wyprawkę ucznia należy przynieść do klasy w pierwszym tygodniu nauki.